Historia klubu "Rzemieślnik" Kwilcz 

 06. 09. 1994 r. na zebraniu Stowarzyszenia Rzemieślników Handlowców i Transportowców Gminy Kwilcz powołano do życia RKS „Rzemieślnik". Zespół rozpoczął rozgrywki od klasy „B" Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 1994/95 w miejsce drużyny „Zielonych" Lubosz, która dokonała fuzji z „Opałem" Pniewy.  

I zarząd klubu tworzyli: prezes Bogdan Orlik, v-ce prezesi Czesław Bondyra oraz Romuald Dąbkowski, kierownik drużyny Czesław Grzempowski.   27. 06. 1997 r. z funkcji prezesa zrezygnował B. Orlik. Miesiąc później na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym nowym prezesem został Cz. Bondyra. 

W sezonie 1998/99, po czterech latach spędzonych w klasie „B" zespół RKS-u zanotował historyczny pierwszy awans do klasy „A". W tej klasie rozgrywek nieprzerwanie występuje po czasy obecne.  W 2000 r. podjęto decyzję o corocznym organizowaniu w pierwszą niedzielę sierpnia memoriału im. Franciszka Girusa ku pamięci zmarłego wieloletniego członka i działacza klubu.  Tego samego roku w październiku na I Walnym Zebraniu członków prezesem klubu został Zbigniew Sus, pełnił swą funkcję do 2008 r., w ostatnich wyborach jego kadencja została przedłużona o kolejne 4 lata.  

Dnia 01. 01. 2001 r. klub rozpoczął działalność jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej pod nazwą Gminny Klub Sportowy „Rzemieślnik". Dotychczasowy klub RKS „Rzemieślnik" działający przy Stowarzyszeniu Rzemieślników, Handlowców i Transportowców w rzeczywistości nie miał osobowości prawnej. Nowy klub przejął na siebie sekcję piłki nożnej oraz finanse klubu pozostając przy starej nazwie.  W sezonie 2000/01 drużyna zajęła 3 miejsce, jak dotąd było to najlepsze osiągnięcie w rozgrywkach klasy „A". W 2003 r. po raz pierwszy w historii klubu zgłoszono do rozgrywek WZPN drużynę trampkarzy. W następnym sezonie do rozgrywek przystąpiła drużyna juniorów młodszych. Od 2005 r. zespół juniorów młodszych zastąpiono drużyną rezerw która do 2008 r. występowała w klasie „B". Od 2008 r. ponownie do rozgrywek zgłoszono drużynę juniorów młodszych.

Tabela ligowa
P Nazwa klubu M Z S Pkt
Strzelcy bramek
Lp. Zawodnik Ilość bramek
Czat


    LKH Intermedia 2018

    Twoje IP: 34.204.180.1

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony ozancza, że zgadzasz się na ich użycie.